Wykonawcy

A.Quartet

Kwartet smyczkowy składający się z absolwentów Katowickiej Akademii Muzycznej. Posiadają bardzo bogaty repertuar – od klasyki po 

Bałałajki

Łódzki zespół miłośników folkloru słowiańskiego, działa w środowisku akademickim, ale jego członkami są nie tylko studenci. Podróżują po Europie, zawsze przyjmowani oklaskami i uśmiechami publiczności. Dużo energii i znakomitej muzyki. 

Berehynia

Ukraiński duet bandurzystek / Natalia Czumak i Natalia Hamar/ absolwentki Lwowskiej Akademii Muzycznej, wykładowczynie Konserwatorium Muzycznego w Drohobyczu. Śpiewają i grają repertuar klasyczny oraz ludowy. Gorąco przyjmowane i oklaskiwane na wielu scenach w całej Ukrainie.  

Capella all'Antico

Działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury. Jest jednym z czołowych polskich zespołów amatorskich, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu. W zajęciach zespołu uczestniczy utalentowana muzycznie młodzież z zamojskich gimnazjów, szkół średnich i studenci. Poza występami na terenie Polski, grupa wielokrotnie prezentowała się w Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Jugosławii, Czechach i na Ukrainie. Zespół jest kilkakrotnym laureatem głównego konkursu zespołów muzyki dawnej w Polsce – Festiwalu „Schola Cantorum” w Kaliszu

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM z Kalisza

Składający się ze studentów i absolwentów kaliskiej uczelni. Utytułowany i wyróżniany na licznych przeglądach. Duszą i sercem chóru jest jego niezwykła dyrygentka Pani Beata Szymańska. 

Chór Młodzieżowy Szkół Nazaretańskich

Zespół tworzą uczniowie i absolwenci kaliskich szkół prowadzonych przez ss. Nazaretanki.. W repertuarze posiadają zarówno pieśni patriotyczne, religijne jak i trudne muzyczne kompozycje twórców dawnych wieków. Dyrygentem jest s. Karen Trafankowska – pedagog i solistka wspierająca pięknym głosem swój chór, związana, dzięki talentowi, wiedzy i umiejętnościom, ze środowiskiem muzycznym Kalisza.

Cracow Acousin Trio

Trio – krakowscy muzycy wykonujący muzykę kameralną. Elżbieta Baklarz – harfa, Piort Marciak – skrzypce, Tomasz Wyroba – wiolonczela. Koncertują w całej Polsce, są muzykami filharmonicznymi. Ich koncerty wyróżnia profesjonalizm i pięknie wyeksponowane brzmienie harfy. 

Dulińska Bogna

Pianistka współpracująca z licznymi artystami scen Łodzi i Warszawy. Wybitna akompaniatorka i interpretatorka muzyki współczesnej.

Dumitru Harea

Mołdawianin, grający na fletni Pana, wybitny muzyk i pedagog. Koncertuje w całej Europie ma w repertuarze utwory różnych kręgów kulturowych, znakomicie interpretuje klasykę. Od wielu lat mieszka w Polsce. 

Effascinato

Zespół muzyki dawnej z wielkopolskiego Raszkowa, pracuje pod opieką artystyczną Pana Łukasza Naczke. Koncertuje, bierze udział w konkursach i przeglądach. Zespół grał w popularnym telewizyjnym programie „Mam talent”. 

Euterpe

 Zespół muzyki dawnej z Gdyni. Laureat pierwszych nagród na najważniejszych festiwalach w Polsce. Młodzi muzycy grają na kopiach dawnych instrumentów, ich koncerty mają także walor edukacyjny.  

Ex Tempore

Śpiewaczka operowa (mezzosopran). Ukończyła z wyróżnieniem Akademię muzyczną w Katowicach. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Mikulasa Schnaidera-Trnavskiego (2008) oraz półfinalistką przesłuchań do JPYAP przy Royal Opera House w Covent Garden (2008). Solistka Opery Wrocławskiej[ i Opery Śląskiej, Bierze czynny udział w wielu koncertach w Polsce jak i za granicą (Czechy, Litwa, Finlandia, Portugalia, Niemcy).

Frankowska Izabela – Grabarczyk

Sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy związana w przeszłości z teatrami operowymi w Gdańsku i Wrocławiu. Koncertująca z licznymi recitalami na terenie kraju, animatorka kultury, organizatorka licznych imprez promujących muzykę w jej niekomercyjnym wymiarze. Niestrudzona propagatorka śpiewu, pedagog prowadzący warsztaty wokalne dla młodzieży.

Fulara Adam

  Muzyk, kompozytor, gitarzysta posługujący się rzadko spotykaną techniką – tappingiem oburęcznym. Zamieszkały w Ostrzeszowie, z wykształcenia magister informatyki.

Glass Duo

Anna i Arkadiusz Szafrańcowie – jedni z nielicznych artystów na świecie grający na harfie szklanej. Ciągle w podróży. Trudno spotkać ich w Polsce. Podziwiani w Europie. Grają muzykę klasyczną w sposób niebywały. Mają na swoim koncie liczne nagrania płytowe. Artyści najwyższej próby. 

Haras Katarzyna

Zespół muzyki dawnej składający się z młodych artystów – Absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Grają przede wszystkim utwory barokowe. Niezwykłym atutem ich koncertów jest wykorzystanie klawesynu.

Jabłoński Sławomir

Akordeonista, absolwent ostrzeszowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Akademii Muzycznej we Wrocławiu , pedagog prowadzący klasę akordeonu, koncertujący propagator muzyki kameralnej.  

Jaje Karol

Organista, solista, związany z Górnym Śląskiem, koncertuje w całej Polsce.