Sezon 6 || Koncert Piąty

Kolejny, piąty już koncert sezonu odbył się 26 stycznia 2014 r.

Wystąpiły już po raz czwarty zespoły RODZIN MUZYKUJĄCYCH




Rodzinne kolędowanie



Bardzo ważnym koncertem w cyklu „Perły w koronie” jest kolędowanie ostrzeszowskich rodzin muzykujących. W klasztorze Sióstr Nazaretanek spotykają się śpiewające i grające: duety, tercety i kwartety rodzinne, które chcą dzielić się z życzliwą i kochającą muzykę publicznością radością wspólnego wykonywania kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
26 stycznia 2014 grano i śpiewano na chwałę Panu po raz czwarty. Ileż było autentycznych wzruszeń i przeżyć. Ileż talentów muzycznych i ciekawych aranżacji. Występy są oczywiście bardzo ważne, ale w tym koncercie liczy się przede wszystkim atmosfera. Każda rodzinka może liczyć na wsparcie i oklaski, ponieważ widzowie wiedzą, że niezastąpione są chwile, w których rodzice i dzieci mogą być z sobą. Tych chwil nie można zapomnieć, ani przecenić. Wiedzą o tym znakomicie artyści występujący na naszej scenie. Wspólne próby i występ zakończony oklaskami pozwalają poczuć siłę wewnętrzną i niezwykłość kolędowego śpiewania.
Koncert rozpoczął instrumentalista, ostrzeszowianin Pan Marek Niesobski, który, grając „Cichą noc” na pile śpiewającej, zrobił występującym rodzinom i widzom piękny prezent. Swój niezwykły instrument artysta otrzymał od swojego taty, a więc byliśmy świadkami swoistej kontynuacji muzycznych, rodzinnych tradycji. Było więc wspaniale od samego początku. Kolejno na scenie pojawiały się następne rodziny. Państwo Kędziowie z przyjaciółmi z Chóru „Stacji Bukownica”, Kłobuchowie z dziećmi Salomeą i Nikodemem, Witold Pelka z córką Małgosią, Martyna Bacik z kuzynką Matyldą, Rodzina Sztuckich, Nadia i Gucio Dembscy, Pani Bożena Sztucka z Agnieszką Sroczyńską, Pani Iwona Kurzawa z córką Igą i zespołem Dominki z Domu Dziecka w Ostrzeszowie oraz Gospodynie – Rodzina Nazaretańska – czyli Siostry Nazaretanki. Wszystkie prezentacje wzbudziły entuzjazm, ale największe brawa zebrały Siostry śpiewając w suahili kolędę z Kenii. Etniczne instrumenty, a nawet elementy zambijskich strojów regionalnych stworzyły prawdziwy spektakl muzyczny. Na zakończenie z publicznością śpiewano „Przybieżeli do Betlejem” radośnie i głośno. Ostrzeszów i klasztor spowiła zima, a w klasztorku w cieple i serdeczności rozsnuwały się piękne polskie kolędy. Namawiamy wszystkie rodziny, aby grały, śpiewały i chciały dzielić się z innymi swoją radością. Nie od dziś przecież wiadomo – w rodzinie siła, a kolęda i muzyka może ją tylko wzmocnić. Dziękujemy Arturowi i Piotrowi Prusinkiewiczom za wielki wkład pracy w obsługę techniczną koncertu oraz Beacie Staszewskiej za zjawiskową – jak zwykle – scenografię. Zapraszamy do galerii zdjęć, a za rok przyjdźcie Państwo na kolejny koncert rodzinny, aby występować lub podziwiać naszych artystów. Do zobaczenia i usłyszenia.