Sezon 11 || Koncert Drugi

Rodzina, ach! Rodzina!

Dumą naszego cyklu koncertowego „Perły w koronie” są bez wątpienia rodziny muzykujące, które ochoczo i z radością zgłaszają się, aby przeżyć świąteczny czas na śpiewie kolęd i podzielić się tym szczęściem z innymi. Brawo zatem dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i 12 stycznia 2019 przyszli do klasztorku grać i śpiewać na chwałę Narodzonego. Koncert rozpoczęli debiutanci, czyli rodzice i ich pociechy z przedszkola Sióstr Nazaretanek. Zespół składał się z 18 osób, a przemiła grupa wykonała „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”. Radość płynąca ze sceny udzieliła się publiczność – uśmiechy i oklaski były wspaniałą nagrodą dla wykonawców. Wszyscy bawili się świetnie. Występ przygotowano perfekcyjnie – muzyka grana na żywo i „Krasnoludkowe” stroje potwierdzają, że nasz cykl wyzwala u ludzi nową energią, która wraz z kolędami płynie do serc słuchaczy. Udało się! Ten debiut był jednym z najlepszych od lat. Liczymy na Państwa w kolejnych edycjach rodzinnego muzykowania. Brawo „Krasnoludki”  – te małe, średnie i największe. Wspólny śpiew do doskonała metoda integrowania pokoleń, sądzimy więc, że wśród publiczności nie zabrakło babć i dziadków młodych wykonawców. Może w przyszłym roku grono artystów jeszcze się powiększy? Czekamy z niecierpliwością.

Na rodzinne kolędowanie ostrzeszowskich rodzin przybyli także goście z Opatowa – Pani Justyna Domagała z córkami Agnieszką, Magdą, bratem Grzegorzem i Markiem Kowalskim akompaniującym sympatycznemu zespołowi na gitarze. Ta prezentacja tchnęła refleksyjnością i głębokim zamyśleniem. Publiczności szczególnie podobał się utwór „Kościółek na górce”, bowiem można w nim było odnaleźć nasz klasztorek i siebie samych.

 

Kolejni wykonawcy to wytrawni artyści, którzy od kilku lat uczestniczą w „Perłowych” koncertach – Państwo Alicja, Zygmunt i Oskar Gomółkowie. Piękny występ wokalny pokazał, że w domu, w którym jest dużo muzyki dobrze się dzieje, artyści na scenie zachowywali się swobodnie, widać było pomiędzy nimi zrozumienie i zgranie. Warto więc przypomnieć, iż spotkania w ostrzeszowskim klasztorze rodzin muzykujących to ciągła zachęta, aby dzięki muzyce budować trwałe więzi pomiędzy pokoleniami. Na zakończenie, tradycyjnie, wystąpiła Rodzina Nazaretańska, czyli zacne gospodynie klasztoru. Pod dyrekcją Siostry Joanny zespół zaśpiewał trzy kolędy,  wśród nich przejmujący utwór„Lulaj, lulaj Boże dziecię”. W finale wszyscy wykonawcy i publiczność zaśpiewali i zagrali Panu Jezusowi, z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.  Koncert świetnie poprowadziła s. Christella, a gorące podziękowania przekazujemy Arturowi Prusinkiewiczowi, który udźwignął ciężar technicznej realizacji pokonując wiele przeszkód i zawirowań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.