Sezon 8 || Koncert Pierwszy

Pierwsze muzyczne spotkanie artystów z publicznością odbyło się 25 października 2015 o godzinie 18:00. 
Wystąpili: 
      Halina Kurzawa – śpiew 
      Ks. Paweł Kubiak – organy 
 
 
 
 

PAPIESKIE PERŁY W KORONIE 

 
 

   Jesienią w wielu kościołach w całej Polsce odbywają się wydarzenia artystyczne dedykowane św. Janowi Pawłowi II. W „Perłach w koronie” 25 października 2015 nie mogło więc zabraknąć wspomnienia o Wielkim Papieżu, Polaku, filozofie i człowieku. Tym razem słuchaliśmy ulubionych pieśni i piosenek Karola Wojtyły w wykonaniu ks. Pawła Kubiaka – grającego na organach i śpiewającej Haliny Kurzawy wspomaganej przez zdolną młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko – Norweskiej. 
    Artyści na początku zaprezentowali utwory osadzone w tradycji modlitewnej, a następnie wykonali współczesne piosenki maryjne, nawiązujące do papieskiego hasła Totus Tuus. 
    Koncert zakończyły utwory tradycyjnie związane z pontyfikatem Jana Pawłą II – czyli „Czarna Madonna” i „Barka”. 
    Piękne, subtelne aranżacje ks. Pawła Kubiaka i delikatny, liryczny głos wokalistki – Haliny Kurzawy sprawiały, iż publiczność mogła obserwować, jak proste – z pozoru – utwory przekształcają się w dzieła o głębokiej wymowie. W prostocie może więc skrywać się dojrzała refleksja – doświadczyła tego nasza „perłowa” publiczność. Repertuar znakomicie ilustrował sens papieskiego przesłania, dlatego każdy utwór przyjmowany był przez słuchaczy bardzo ciepło. Na szczególną uwagę zasługuje jednak pięknie zagrana i zaśpiewana XIX – wieczna pieśń „ Z dawna Polski Tyś Królową”, taką wersję można było usłyszeć tylko w ostrzeszowskim klasztorku. Brawo! 
   Światło przygotowane przez Piotra Prusinkiewicza znakomicie dopełniało refleksyjny nastrój. Licznie zgromadzona publiczność w skupieniu słuchała muzyki i wspominała Papieża, trudno było więc ot tak opuścić kościół, dlatego tuż po koncercie s. Agata zaproponowała melomanom zwiedzenie nowej wystawy muzeum przyklasztornego „Anioły są wśród nas”. Wiele wzruszeń, modlitw i dźwięków poleciało tego wieczoru ku niebu, trudno wyobrazić sobie lepszą inaugurację ósmego sezonu naszego cyklu. 
       Do zobaczenia już w listopadzie.