Sezon 13 || Koncert Trzeci

Wspólne kolędowanie AD. 2023
W czasie tuż po świętach Bożego Narodzenia tradycyjnie śpiewa się kolędy i pastorałki. Tak też jest w cyklu koncertów „Perły w koronie” . Zamiast występu zapraszamy do klasztorku śpiewające i muzykujące rodziny. To jedno z najpiękniejszych wydarzeń. Oprócz muzyki i słowa słyszymy radość wspólnoty, bycia z sobą i widzimy rodziny chcące dać innym cząstkę siebie. Ku radości ludzi i na chwałę Bożą jak zwykle udało się zaprosić wielu wykonawców. Mieliśmy więc piękny występ p. Beaty Stajszczyk z córką Anitą. Fortepian i skrzypce zabrzmiały szczególnie ciepło. Podziwialiśmy duet Milena Adamska i Dominika Gniada w piosence „Mario, czy Ty wiesz?” . Dużo radości sprawił zespół debiutantów – zespół „Perełki św. Jadwigi” . Dzieci wystąpiły razem ze swoimi rodzicami. To dopiero były emocje. Animatorkami działań muzycznych są Panie Agata Leszkiewicz i Aneta Szmaj. Grały gitary i bębny. Nie zabrakło uśmiechów i pięknych nut.

Swojego udziału we wspólnym śpiewie nie odmówił też klasztorny chór „Angelus” – w jego szeregach także spotkamy śpiewające rodziny.

Niech tradycja kolędowania trwa. Dzięki niej ciągle jeszcze na dłużej możemy odnaleźć sens Świąt, które już minęły. W kolejnym roku znów spotkajmy się gościnnym ostrzeszowskim klasztorku, aby przy żłóbku szukać pojednania i miłości do Boga.